Haber

Barış Pehlivan: ‘Cem Küçük polisin adını verip onları hedef aldı’

İstanbul Adalet Sarayı önündeki baskında eski bir özel harekat polisi, protestocuları etkisiz hale getirdi. Hükümete yakınlığıyla tanınan gazeteci Cem Küçük, o polis memurunun adını bir televizyon yayınında duyurdu. Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Cem Küçük’ün bu yayınıyla polis memurunun DHKP-C’nin hedefi haline gelebileceğini belirtti.

Pehlivan, “Cem Küçük’ü koruyan ama polisi korumayanlar” başlıklı yazısında emekli polis memuru Fatih Eryılmaz’ın da konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde aktardı:

Bakın, kimsenin tutuklanmasını istemeyeceğim. AKP medyasının bu uygulamalarıyla yargı da yozlaştı.

Ancak… Biraz yakın Türk tarihini biliyorsanız, Cem Küçük’ün o polis memurunun ismini verdiğini ve onu DHKP-C’nin hedef listesine koyduğunu anlarsınız.

Bu nedenle emekli ve gazi Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz günlerdir sosyal medya hesabından ‘Meslektaşlarımızın başına gelebilecek her türlü olaydan bu kişi sorumludur’ diyerek isyan ediyor. İçişleri Bakanlığından Adalet Bakanlığına kadar devlet kurumlarını göreve çağırıyor. Çözüm? Hayır. Derin bir sessizlik…

Fatih Eryılmaz’ı aradım, bakın ne dedi:

‘DHKP-C, 20 yıl sonra bile ‘intikam’ olarak devlet görevlilerine saldıran bir örgüttür. Açık bir yasa var. Bir de ‘kanun önünde eşitlik’ diye bir ilke var. Peki ‘Kanun Ahmet’e uygulanır, Mehmet’e uygulanmaz’ diye bir şey var mı? Hayır. Dolayısıyla bu adam açık ve net bir suç işliyor. Ama bakın o yayın akşamı gözaltında olması gerekirken Cem Küçük yine televizyondaydı.”

(HABER MERKEZİ)

gucehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu