Haber

Mardin’in Kabala İlçesi’ndeki içme suyu hattında tadilat çalışması

Mardin’in Kabala Mahallesi’ndeki içme suyu hattında yenileme çalışması başlatıldı.

Merkez Artuklu ilçesine bağlı Kabala Mahallesi’nde Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla düzenlenen programla çalışmalara başlandı.

Vali Demirtaş, MARSU yetkililerinden mahallede yapılacak çalışma hakkında bilgi aldı.

Bölgede yaptığı incelemelerin ardından gazetecilere açıklama yapan Demirtaş, amaçlarının bir an önce vatandaşlara sağlıklı ve kaliteli içme suyu ulaştırmak olduğunu söyledi.

Mevcut içme suyu şebekesinin 30 yıl önce döşendiğini belirten Demirtaş, “Kabala büyük bir mahalle. Ancak mahallemizde yaşadığımız en büyük sorun şebekede sürekli bazı arızaların olması. Şebekeyi yeniliyoruz. Yeni su deposu yapacağız. Tamir edeceğiz. Su depolarımızdan birini tamamen yıkmayı düşünüyoruz.” dedim.

Kabala Mahallesi’ne de doğalgaz şırası veren Demirtaş, altyapı çalışmasıyla birlikte doğalgaz çalışmalarına da başlayacaklarını belirterek, çalışmaların mahalleye hayırlı olmasını diledi.

Programa Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, MARSU Genel Müdürü Mehmet Songur, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ve diğer ilgililer katıldı.

haberaraban.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu