Haber

Meksika’da belediye başkanı ve bazı yöneticiler kaçırıldı

Meksika’nın Puebla eyaletine bağlı Tepeyahualco kentinde yaklaşık 100 kişilik grup, belediye yetkililerinin bölgedeki orman yangınına yeterince müdahale etmediği gerekçesiyle protesto gösterisi yaptı.

Başkan protestocularla bir araya geldi

Belediye binası önünde toplanan protestocular, bölgede geniş bir alanda tahribata yol açan yangına uzun süre müdahale edilmediğini belirterek yetkililerden açıklama istedi.

Saatler sonra Tepeyahualco Belediye Başkanı Monica Martinez ve bazı belediye meclisi üyeleri, protestocularla görüşmek için belediye binasına geldi.

Kaçırılan 30 yöneticiden oluşan grup

Halkla yapılan toplantıda yetkililer anlaşmaya varmayınca, 30 kişilik bir grup protestocuların ortasında Belediye Başkanı Monica Martinez ve belediye meclis üyelerini kaçırdı.

ölümle tehdit

Belediye Başkanı ve diğer yetkililerin istifasını talep eden protestocular, taleplerinin karşılanmaması halinde yetkilileri yakarak öldürmekle tehdit etti.

Puebla Eyaleti İçişleri Bakanı Julio Roberto Gomez yaptığı açıklamada, Puebla eyalet polisinin Tepeyahualco kentinde operasyon düzenleyeceğini ve kaçırılan yetkililerin kurtarılacağını söyledi.

haberceltik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu