Haber

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şehit Aileleri ve Gazilerle TCG Anadolu’da İftar Etti

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ramazan ayının son iftarını şehit ve gazi aileleri ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük harp gemisi olan yerli ve milli üretim TCG Anadolu’da yaptı. Bakan Akar, “Şehit ailelerini başımızın tacı olarak görüyor, şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak için diğer ülkelerin göstermediği hassasiyeti gösteriyoruz. Biz de biliyoruz ki ne yaparsak yapalım, şehit ve gazi ailelerinin hakkını ödeyemeyeceğiz.”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan’ın katıldığı iftar yemeğinde; Sarayburnu’na demirleyen TCG Anadolu, şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi.

İftar yemeğinin ardından konuşan Akar, Mehmetçiğin hem terörle mücadelede hem de Kahramanmaraş’taki sarsıntılarda değerli görevler üstlendiğini belirterek, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarısındaki aslan payı şehit ve gazilerimize aittir. Şehitlerimiz ve gazilerimiz başımızın tacıdır. Onların kahramanlıklarını ve fedakarlıklarını unutmamız mümkün değil. “Onların kahramanlıkları olmasaydı bugünlere gelemezdik. Onları her zaman saygı ve minnetle anıyoruz. Ayrıca şehitlerimizin bir damla kanını, aziz ailelerinin bir damla gözyaşını yerde bırakmadık, bırakmayacağız, hesabını sorduk, sormaya da devam edeceğiz.” Başımızın tacı olarak görüyoruz, şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak için diğer ülkelerin göstermediği hassasiyeti gösteriyoruz, ne yaparsak yapalım şehitlerimizin hakkını ödeyemeyeceğimizi de biliyoruz. şehit ve gazi aileleri.” Akar, bu vesileyle tebrik ederek sözlerini “Denizleriniz sakin, pruvanız açık, yolunuz açık, uğurlu olsun” şeklinde tamamladı.

Öte yandan Akar, Libya açıklarında görev yapan Türk Görev Grubu unsurlarından TCG Anadolu’dan BM misyonu kapsamında Lübnan açıklarındaki TCG Salihreis’e, Güney Pasifik’ten TCG Fatih’e düzenlediği video telekonferans toplantısında konuştu. Deniz Sahası Komutanlığı, Donanma ve Deniz Kuvvetleri. Komutanlık, harekat merkezlerine kadar birçok noktadan bağlantı kurarak faaliyetler hakkında bilgi aldı ve talimat verdi.

bayathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu